50 milionów złotych dla częstochowskich uczelni!

50 milionów złotych dla częstochowskich uczelni!

Gigantyczny zastrzyk rządowych pieniędzy otrzymają Uniwersytet Jana Długosza i Politechnika Częstochowska. Poinformował o tym w środę (5 września) Piotr Müller, sekretarz stanu w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego, który odwiedził Częstochowę. Każda z uczelni będzie mogła liczyć na co najmniej 20 milionów złotych.

Pieniądze zostaną uruchomione na mocy Konstytucji dla Nauki, która zacznie obowiązywać już w październiku. Jednak, co wyraźnie podkreślił wiceminister Müller, ustawa w żaden sposób nie narzuca sposobu wydatkowania tych środków. – Jesteśmy przekonani, że władze uczelni najlepiej wiedzą, jakie są potrzeby inwestycyjne i w którą stronę ma pójść rozwój szkół przez nich kierowanych – dodał Piotr Müller. A jedną z koncepcji rozwoju częstochowskiego uniwersytetu ma być utworzenie wydziału lekarskiego.

W spotkaniu z wiceministrem Müllerem uczestniczył senator Artur Warzocha. Warto przypomnieć, że to dzięki jego zaangażowaniu kilka miesięcy temu Akademia Jana Długosza stała się uniwersytetem.

COMMENTS