Artur Warzocha: Chcemy oczyścić życie publiczne z patologii

Artur Warzocha: Chcemy oczyścić życie publiczne z patologii

„Chcemy oczyścić życie publiczne ze wszystkich przejawów nieprawidłowości i patologii” – powiedział Artur Warzocha w poranku „Siódma 9”, wspólnej audycji rozgłośni katolickich.

Senator Prawa i Sprawiedliwości mówił o piątkowym Zgromadzeniu Narodowym z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Zaznaczył, że uwagi polityków opozycji mają się nijak do rzeczywistości. „W Sejmie mamy do czynienia z eskalacją parlamentarnej histerii ze strony opozycji. (…) To wielka hucpa i pójście ze strony opozycji w totalny absurd. Zupełnie niepotrzebny, bo nie tego oczekują od nas wyborcy, którzy chcą, byśmy w spokojny i godny sposób celebrowali tę ważną rocznicę” – zaznaczył.

Rozmówca Marcina Fijołka ubolewał, że nawet przy takiej uroczystości politycy nie potrafią zgodzić się co do fundamentów polskiej debaty publicznej: „Trzeba pamiętać o tym, że jakość debaty publicznej, w tym parlamentarnej, tworzą ludzie, parlamentarzyści. Trzeba się im przyjrzeć w wyborach i to już zadanie dla suwerena, by dokonał weryfikacji. (…) Wyborcy sami ocenią takie postawy jak dzisiejsza polityków PO i Nowoczesnej” – ocenił.

Warzocha był też dopytywany o decyzję Komitetu Politycznego PiS, by w wyborach samorządowych nie startowały osoby, które pobierają wysokie wynagrodzenia w spółkach Skarbu Państwa. „Chcemy oczyścić życie publiczne ze wszystkich przejawów nieprawidłowości i patologii. Bo formą patologii jest to, gdy radny potrafi tak się zaradnie urządzić w życiu, że jest pracownikiem jakiejś spółki Skarbu Państwa, zarządza nią czy jest członkiem rad nadzorczych i zarabia tam horrendalne kwoty” – ocenił.

W rozmowie pojawił się też wątek wyborów samorządowych, w których Artur Warzocha zmierzy się w wyścigu o fotel prezydenta Częstochowy. Senator zadeklarował, że wśród wielu wyzwań, jakie stoją przed tym miastem, jest również temat powrotu do tematu województwa częstochowskiego: „Mamy obietnicę ze strony rządu, że zostanie przeprowadzona dogłębna analiza – rozmawialiśmy z premierem Morawieckim w KPRM kilka dni temu. Minister spraw wewnętrznych i administracji zobowiązał się, złożył taką deklarację, że jeśli PiS utrzyma się przy władzy po wyborach w roku 2019, to województwo częstochowskie powstanie. Korekta administracji to wielka operacja i kosztowna. Trzeba do tego podejść z głową” – powiedział Artur Warzocha.

źródło: http://siodma9.pl/wiadomosci/item/1258-artur-warzocha-chcemy-oczyscic-zycie-publiczne-z-patologii

COMMENTS