Artur Warzocha: dla PO nie liczą się ludzie, tylko partyjny interes tej formacji

Artur Warzocha: dla PO nie liczą się ludzie, tylko partyjny interes tej formacji

– Można z tego wyciągnąć smutne wnioski dla całej Polski. Sławomir Neumann to osoba, która funkcjonuje w życiu publicznym, bierze udział w debacie publicznej, odnosi się w swoich wypowiedziach do żywotnych problemów Polaków, uprawiając jednocześnie swoisty teatr – mówił o tzw. taśmach Sławomira Neumanna senator Artur Warzocha.

TVP Info opublikowała nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się na temat sytuacji w tym mieście; rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast.

Artur Warzocha zwracał uwagę, że Sławomir Neumann był jedną z kluczowych postaci w Platformy Obywatelskiej – Tych słów nie mówi szeregowy poseł PO, tylko ważny polityk, szef klubu parlamentarnego, ścisła czołówka formacji, człowiek, który narzucał ton zarówno w polityce wewnętrznej partii ale również kształtował opinię publiczną – podkreślił i przypominał, że polityk mówił w nagranych rozmowach o wyborach samorządowych, że są one nieważne, służą tylko temu, aby PO utrzymała się na powierzchni i by zablokować kolejne cztery lata rządów PiS. – Nie liczą się ludzie, ich problemy, nie liczą się lokalne społeczności, ale tylko i wyłącznie interes partyjny tej formacji – stwierdził gość audycji.

– Prawo i Sprawiedliwość oczekuje dyskusji na poziomie merytorycznym, rzeczowym, a nie na takim jaka przedstawił Sławomir Neumann, przewodniczący klubu, bliski współpracownik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jedno się mówi do kamer ustami marszałek w ramach kampanii wyborczej, a co innego za kulisami – zaznaczył senator PiS.

Sławomir Neumann poinformował w niedzielę, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska. Decyzja ma związek z opublikowanymi nagraniami.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.
https://polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2379030,A-Warzocha-dla-PO-nie-licza-sie-ludzie-tylko-partyjny-interes-tej-formacji?fbclid=IwAR1HhIC-3juG0Ca7M7JQ01cABU1muioEexVTcoord9nganyYctpVd4aTMI4

Rozmawiała Grzegorz Jankowski

PR24/ka

COMMENTS