Czas na dobrą zmianę w gospodarce Częstochowy

Czas na dobrą zmianę w gospodarce Częstochowy

Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz odwiedziła w środę (17.10) Częstochowę. W siedzibie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej mówiła o niewykorzystanym potencjale gospodarczym miasta. Podkreśliła, że w programie wyborczym Artura Warzochy są istotne elementy rządowych koncepcji rozwoju Polskiej gospodarki. – My dajemy nowe, dobre prawo, ale to od samorządów zależy jak je wykorzystają. Znam senatora Warzochę i jestem pewna, że jako prezydent Częstochowy wprowadzi to miasto na odpowiednią ścieżkę rozwoju. Częstochowa na to zasługuje – mówiła minister Emilewicz.

Minister Jadwiga Emilewicz przypomniała, że rozwiązania gospodarcze proponowane przez rząd, to gotowa koncepcja na rozwój biznesu w środowiskach lokalnych – Artur Warzocha ma najważniejsze elementy tej polityki w swoim programie wyborczym. Miałam okazję nie raz pracować z senatorem. Dał się poznać jako kompetentny i pracowity polityk. Jestem przekonana, że sobie poradzi w samorządzie. Czas na dobrą zmianę także w Częstochowie – dodała minister Emilewicz.
Podczas jednego ze spotkań z mieszkańcami Częstochowy senator Artur Warzocha mówił o niewykorzystanej szansie na rozwój gospodarczy miasta. – Przez ostatnie lata Częstochowa pod rządami lewicowych władz nie miała klarownego pomysłu na skuteczne promowanie Częstochowy jako dobrego miejsca do inwestowania. A przecież dużo mniejsze ośrodki miejskie w kraju umiejętnie korzystały na wzroście gospodarczym, ściągając do siebie poważnych inwestorów. Brak dobrych miejsc do pracy widać po wskaźnikach demograficznych. Częstochowa się kurczy. Młodzi ludzie nie chcą pracować na słabo płatnych stanowiskach. Chcą godnie żyć, więc swojego szczęścia szukają poza Częstochową. I w większości je znajdują, zatem nie oczekiwałbym, że w tej sytuacji prędko wrócą. Druga sprawa, to brak odpowiedniej współpracy samorządu z częstochowskimi uczelniami. Z ich pracy naukowej mogłyby garściami czerpać lokalne firmy – mówił Artur Warzocha, który przekonuje, że ma pomysł na ożywienie gospodarcze Częstochowy. Jednym z głównych pomysłów jest utworzenie Częstochowskiego Forum Gospodarczego, które skupiałoby firmy krajowe i zagraniczne. – Rozmawiałem z wieloma polonijnymi biznesmenami. Mówią, że gdyby Częstochowa – znana przecież każdemu Polakowi w każdym zakątku świata – potraktowałaby ich poważnie, to zostawiliby tu naprawdę grube pieniądze. Sami wskazują, że wspomniane forum byłoby ukłonem w stronę poważnego biznesu – dodaje kandydat na prezydenta Częstochowy.

foto: https://www.facebook.com/MPiT.gov

COMMENTS