Częstochowa będzie miała tanie mieszkania na wynajem

Częstochowa będzie miała tanie mieszkania na wynajem

Program rządowy „Mieszkanie plus”, pomimo niechęci lokalnego samorządu, będzie realizowany w Częstochowie. Zajmie się tym Regionalny Fundusz Gospodarczy przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości. W naszym mieście powstanie ponad 600 mieszkań na wynajem. Dzięki temu na własne cztery kąty mogą liczyć młodzi ludzie, których nie stać na zakup mieszkania na wolnym rynku. Zwiększenie puli tanich mieszkań to jeden z głównych punktów programu wyborczego Artura Warzochy.

„Mieszkanie plus” to kolejna zrealizowana obietnica wyborcza rządu Prawa i Sprawiedliwości. Tym istotniejsza, że ma bezpośredni wpływ na kondycję polskich rodzin. A nie jest tajemnicą, że wciąż wielu młodych ludzi po ślubie mieszka kątem u rodziców. Nie z umiłowania tradycji, ale przez słabą pozycję ekonomiczną młodych małżeństw, których często nie stać na zaciągniecie kredytu na zakup własnego M. To właśnie im dedykowany jest ten program. – Takich rodzin, których nie stać na mieszkanie z wolnego rynku jest około 40 procent. To ogrom. Dzięki naszemu zaangażowaniu w całym kraju do końca 2019 roku powstanie 100 tysięcy lokali z systemem rządowych dopłat – mówił w środę (10 października) w Częstochowie sekretarz stanu w ministerstwie inwestycji i rozwoju, Artur Soboń. Jak dodał podczas spotkania prezentującego częstochowską odsłonę programu, tylko ścisła współpraca z samorządami będzie gwarantem właściwej jego realizacji. – Cieszę się, że senator Artur Warzocha chce wziąć odpowiedzialność za dobro mieszkańców Częstochowy. Jeśli zostanie prezydentem miasta, jestem spokojny o powodzenie „Mieszkania plus” w tym regionie – dodał wiceminister.

Regionalny Fundusz Gospodarczy chce wybudować w mieście ponad 600 mieszkań. Osiedle ośmiu czterokondygnacyjnych bloków powstanie na Grabówce, a dokładnie przy ulicy Wiolinowej.

– Dzisiaj powinni stać z nami przedstawiciele samorządu. Ale rozmawiałem niedawno z jednym z wiceprezydentów, który powiedział, że w Częstochowie ten program jest niepotrzebny, bo na rynku są mieszkania, zarówno deweloperskie, jak i te z rynku wtórnego. Tylko, że nie każdy ma na nie pieniądze. My chcemy zadbać o tych, którzy potrzebują wsparcia na początku swojej drogi życiowej. Bo jeśli nie damy im teraz realnej pomocy, wyjadą do innych miast w poszukiwaniu lepszego życia i nigdy tu nie wrócą. A dlaczego to tu nie miałoby być lepiej? – pytał podczas briefingu senator Warzocha. Jak dodał, jeśli zostanie prezydentem w Częstochowie w ciągu trzech lat powstanie około tysiąca tanich mieszkań na wynajem.

COMMENTS