CZESTOCHOWSKIE 24: Częstochowa ma nowy urząd pocztowy

CZESTOCHOWSKIE 24: Częstochowa ma nowy urząd pocztowy

Dobra informacja dla mieszkańców częstochowskiej dzielnicy Podjasnogórska. Dziś dokonano uroczystego otwarcia urzędu pocztowego przy ul. o. Augustyna Kordeckiego 49 – do tej pory placówka była filią.

Jak podkreśla obecny dziś w Częstochowie wiceprezes Poczty Polskiej, spółka zamierza na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości otworzyć 100 urzędów pocztowych.

– Albo odtworzyć urząd pocztowy albo stworzyć całkowicie nową placówkę. To jest bodaj 62. placówka, która w tym roku została odtworzona, a w Częstochowie to 9 urząd. To ważne dla lokalnej społeczności, bo podnosi się rangę placówki – tu będzie naczelnik. Niedługo będzie można zobaczyć na umundurowaniu naszych listonoszy powrót orzełka, wewnątrz naszych placówek będzie godło państwowe. One były wcześniej likwidowane – mówi Wiesław Włodek, Wiceprezes Poczty Polskiej.

W uroczystym otwarciu nowego urzędu pocztowego uczestniczył również m.in. Artur Warzocha, Senator RP i kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Częstochowy.

W urzędzie będą pracowały 4 osoby oraz naczelnik. Urząd pocztowy przy ul. o. Kordeckiego 49 w Częstochowie będzie czynny w godzinach 8.00-20.00 w poniedziałki oraz 8.00-19.00 od wtorku do piątku. W soboty i niedzielę poczta będzie nieczynna.

PK

źródło: http://czestochowskie24.pl/czestochowa/czestochowa-ma-nowy-urzad-pocztowy/

COMMENTS