CZESTOCHOWSKIE24: 600 „mieszkań plus” w Częstochowie

CZESTOCHOWSKIE24: 600 „mieszkań plus” w Częstochowie

Kilkaset mieszkań ma powstać w Częstochowie przy ulicy Wiolinowej w dzielnicy Grabówka. To wszystko za sprawą rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Jego celem jest zwiększenie dostępności przystępnych cenowo mieszkań.

W Częstochowie planowana jest budowa ośmiu bloków, w których swoje miejsce znajdzie około 600 rodzin. W tej sprawie 8 października został podpisany list intencyjny, dotyczący współpracy prowadzonej przy tej inwestycji między Regionalnym Funduszem Gospodarczym, spółką PFR Nieruchomości i Krajowym Zasobem Nieruchomości. Mówi Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości:

– Jesteśmy na stosunkowo wczesnym etapie, ponieważ jeszcze długa droga przed nami. Jest jeszcze kwestia projektowania, uzyskania wszystkich zgód korporacyjnych. Ale wszystko wygląda na to, że będzie to projekt jak najbardziej udany.

Przedsięwzięcie wspiera Artur Warzocha, senator Prawa i Sprawiedliwości, który uważa, że jest to niezbędna inwestycja w naszym mieście:

– To jest bardzo ważne dla Częstochowy, ponieważ nie tylko do mojego biura senatorskiego, codziennie dzwonią lub przychodzą osoby, które pytają się, kiedy w Częstochowie zostanie zrealizowany program „Mieszkanie Plus”. Dlatego, że zapotrzebowanie na tego typu mieszkania jest olbrzymie.

Obecny przy podpisaniu listu intencyjnego był również Szymon Giżyński, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który podkreśla, że będzie to kolejna, cenna dla naszego regionu inwestycja:

– Jest to kolejny sukces po podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego giełdy rolno-spożywczej, po rewitalizacji ośrodka wypoczynkowego w Poraju. Mieszkanie Plus to kolejny wybitny sukces. Ta inwestycja jest nieuchronna. Wystarczyło solidnie się do tego zabrać, mimo że to przygotowanie trwało dwa lata, ale dzięki temu dzisiaj jest akt finalizujący przygotowania.

Zakończenie inwestycji przy ulicy Wiolinowej w Częstochowie, w ramach programu „Mieszkanie Plus” jest przewidywane na 2021 rok.

AK

COMMENTS