Gazeta Częstochowska: Dodatkowe pieniądze z budżetu Państwa na modernizację Miejskiego Stadionu Piłkarskiego RKS „Raków”!

Gazeta Częstochowska: Dodatkowe pieniądze z budżetu Państwa na modernizację Miejskiego Stadionu Piłkarskiego RKS „Raków”!

W poniedziałek, 30.września br. w sali konferencyjnej Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” kilka minut po godzinie 12:00 odbyła się specjalnie zwołana konferencja prasowa.

Uczestniczyli w niej : Prezes RKS-u Raków Częstochowa – Wojciech Cygan a także Poseł na Sejm RP – Mariusz Trepka oraz Senator RP – Artur Warzocha.

Wspomniana konferencja prasowa została w głównej mierze zainicjowana przez osobę Artura Warzochy. Temat spotkania z dziennikarzami dotyczył „palącego wszystkich problemu”, jakim jest modernizacja Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” – tak aby obiekt przy Limanowskiego został przystosowany do wymogów stawianych przez PZPN i spółkę Ekstraklasa S.A.

Senator Artur Warzocha poinformował na poniedziałkowym spotkaniu z przedstawicielami mediów o dodatkowej kwocie w wysokości : 10 milionów złotych, którą zadeklarował Premier Mateusz Morawiecki.

Dodatkową kwotę dofinansowania wywalczyli Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska oraz Parlamentarzyści ziemi Częstochowskiej na czele z Panem Posłem – wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi, Szymonem Giżyńskim oraz Senatorem Arturem Warzochą.

Warunkiem otrzymania dodatkowych ministerialnych środków jest rozpoczęcie przez inwestora – Miasto Częstochowa a także przedstawienie środków własnych na modernizację Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” i „wbicie symbolicznej łopaty” w miejscu inwestycji. Bez tego nie ma co liczyć na finansowe wsparcie ze strony rządu.

Jeżeli Miasto Częstochowa dochowa wszystkich procedur i rozpocznie tę inwestycję, to z Budżetu Państwa – zarówno z Ministerstwa Sportu i Turystki jak i z rezerwy celowej wpłynie na tę inwestycję kwota w wysokości…20 milionów złotych!

RKS Raków Częstochowa wcześniej, bo do końca minionego tygodnia złożył w Urzędzie Miasta Częstochowy „nowy plan funkcjonalno – użytkowy”, już „okrojony” o niektóre elementy infrastruktury. Wszystko po to aby zmieścić się w finansowych ramach zakładający Plan „B” o jakim poinformował w minionym tygodniu klub RKS Raków Częstochowa.

Nowy projekt zakłada modernizację stadionu w tych kwotach, jakie obecnie są tematem rozmów. Miasto Częstochowa na ten cel przeznaczyło 16 milionów złotych, dodatkowe 20 milionów złotych udało się pozyskać właśnie z Budżetu Państwa.

Jak podkreślił Prezes Rakowa Częstochowa, Pan Wojciech Cygan – „Jeżeli wszystkie strony – zarówno strona miejska jak i rządowa zacznie podążać w jednym celu- to jesteśmy w stanie ten obiekt zmodernizować tak,aby od sezonu 2020/2021 – drużyna Rakowa Częstochowa mogła rozgrywać spotkania w roli gospodarza na stadionie przy Limanowskiego”. Zadaniem drużyny jest natomiast utrzymać się sportowo w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że inwestycję- Budowę Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie, czyli stadionu, który miałby zastąpić obecny obiekt Rakowa. gorąco wspierają Parlamentarzyści ziemi częstochowskiej na czele w osobach Posła – wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi – Szymona Giżyńskiego oraz Senatora RP – Artura Warzochy.

Przemysław Pindor

COMMENTS