Gazeta Częstochowska: Nie filia a urząd

Gazeta Częstochowska: Nie filia a urząd

Filia Poczty Polskiej przy ul. o. Augustyna Kordeckiego 49, w częstochowskiej dzielnicy Podjasnogórska, od 10 września 2018 roku ma wyższą rangę. Placówka została przekwalifikowana na Urząd Poczty Polskiej i będzie kierowana przez naczelnika. Jest dziewiątą tego typu placówką w Częstochowie, a 25 w sekcji częstochowskiej. W uroczystym otwarciu nowego urzędu pocztowego uczestniczył również senator Artur Warzocha kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Częstochowy. –Podniesienie prestiżu placówki jest otwarciem Poczty na potrzeby mieszkańców. Tym sposobem zwiększa się paleta usług i ich dostępność dla klientów, także czas pracy – zauważa senator Artur Warzocha.

Obecny na uroczystym otwarciu wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek, podkreśla, że na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Poczta Polska otworzy 100 urzędów pocztowych. W całej Polsce powstały już 62 nowe urzędy pocztowe. – Podnosimy rangę Poczty Polskiej i ją unowocześniamy, zwiększamy ofertę dla klientów, także w obszarze elektronicznej obsługi wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.
Istotnym akcentem akcji jest przywracanie państwowej rangi urzędom. – W ten sposób powracamy do Poczty Polskiej zbudowanej na powadze urzędu. Nasze urzędy znakujemy symbolami państwowymi, które wcześniej były likwidowane. Wewnątrz wieszamy godła państwowe, na zewnątrz flagi narodowe. Na umundurowaniu naszych listonoszy niedługo pojawi się orzełek – dodaje Wiesław Włodek.

W urzędzie będą pracowały 4 osoby oraz naczelnik. Urząd pocztowy przy ul. o. Kordeckiego 49 w Częstochowie będzie czynny w godzinach 8.00-20.00 w poniedziałki oraz 8.00-19.00 od wtorku do piątku. W soboty i niedzielę poczta będzie nieczynna.

UG

źródło: https://www.facebook.com/Gazeta-Częstochowska-397251506995386/

COMMENTS