Gazeta Częstochowska: PIKNIK RODZINNY W KONIECPOLU

Gazeta Częstochowska: PIKNIK RODZINNY W KONIECPOLU

10 sierpnia 2019 roku na koniecpolskim rynku miał miejsce piknik rodzinny pod honorowym patronatem wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi, posła Szymona Giżyńskiego i senatora Ryszarda Majera. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Koniecpol, z burmistrzem Ryszardem Suligą na czele.

Licznie przybyli mieszkańcy, z całymi rodzinami, mogli spędzić miło czas delektując się wybornymi potrawami z jagnięciny, przygotowanymi przez znanego kuchmistrza Amina Fakhari oraz smakowitymi wypiekami, autorstwa pań z Kół Gospodyń Wiejskich – z Koniecpola i Kuźnicy Grodzisakiej. Najwięcej atrakcji organizatorzy zapewnili dzieciom. Mogły one bezpłatnie i do woli korzystać z dmuchańców i zjeżdżalni, symulatora lotów, cukrowej waty. Na pikniku wystawiło się Muzeum 303 z miejscowości Napoleon w Gminie Lipie. Atrakcją, szczególnie dla chłopców, był pokaz akcesoriów obronnych służby więziennej. Przybyli mieszańcy z niezwykłą uwagą obserwowali pokaz tresury policyjnych psów oraz paradę koni policyjnych. W punkcie medycznym można było zrobić podstawowe badania, na przykład zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru. 

Punktem kulminacyjnym było losowanie nagród ufundowanych przez posła Szymona Giżyńskiego – dwóch weekendów ośrodku „Leśna Radość” w Poraju. Wygrali je: Jesica Cisowska z Kuźnicy Grodziskiej i Paweł Sobala z Secemina. Ponadto poseł Szymon Giżyński i senator Ryszard Majer 50.pań z KGW zaprosili na ufundowana przez siebie wycieczkę do Warszawy – do Sejmu i Senatu.

Posłowi Szymonowi Giżyńskiemu bardzo ciepło za wsparcie okazywane mieszkańcom gminy Koniecpol, pomoc w likwidacji skutków suszy oraz pozyskania środków z budżetu państwa na budowę wodociągów, które uratowały mieszkańców przed skutkami suszy, podziękowała Danuta Bukowska z KGW Kuźnica Grodziska.
Piknik zakończyła zabawa z zespołem System.

 

źródło: https://www.facebook.com/Gazeta-Cz%C4%99stochowska-397251506995386/

COMMENTS