Gazeta Częstochowska: Premier Mateusz Morawiecki wizytował firmę „X-KOM”

Gazeta Częstochowska: Premier Mateusz Morawiecki wizytował firmę „X-KOM”

W piątkowe popołudnie, 12 października br. krótko po godzinie 16:00 Premier Mateusz Morawiecki przebywał z krótką wizytą w Częstochowie, gdzie w towarzystwie Senatora Artura Warzochy, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Częstochowy, spotkali się z pracownikami częstochowskiej centrali ogólnopolskiej sieci sklepów komputerowych.

Obaj Panowie zostali oprowadzeni po centrum logistycznym przez właściciela oraz Prezesa firmy „x-kom” – Michała Świerczewskiego. Sama wizyta trwała zaledwie kilkanaście minut.

Prezes Rady Ministrów obejrzał z bliska jeden z najnowocześniejszych systemów logistycznych na świecie, jaki został wdrożony w częstochowskiej firmie „x-kom”.

Mateusz Morawiecki skierował kilka słów do załogi częstochowskiej firmy a także do przedstawicieli mediów:

„Chciałem bardzo serdecznie pogratulować wszystkim pracownikom tej firmy oraz kierownictwu- za to wszystko co udało Wam się do tej pory zrobić – potrzebujemy firm, które z jednej strony mają miejsca pracy – bardzo pożądane, bardzo potrzebne w miastach takich jak Częstochowa.

Z drugiej strony jest tutaj ten „duch przyszłości” – mamy komputery składane do zaawansowanych potrzeb i rozwiązań. „X-kom to polska firma, która posługuje się coraz wyżej zaawansowaną robotyką, co bardzo mnie cieszy. Bo ten przemysł 4.0 – przemysł przyszłości i ta innowacyjność do której dążymy – właśnie bardzo mocno się opiera o tę robotykę i internet rzeczy. I to właśnie tutaj jest to bardzo widoczne.

Branża komputerowa i talenty polskie, których tutaj w tej firmie tak wiele widać – ale również talenty cyfrowe, które są w głowach naszych studentek i studentów, absolwentów – to jest nasze dobro narodowe.

Cieszę się, że jest coraz więcej takich miejsc pracy jak to, które tego naszego dobra narodowego nie wypuszczają. Nie pozwalają uciekać pracownikom do Doliny Krzemowej lub do innych ośrodków na świecie.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem niesamowitego procesu logistycznego, który tutaj został zbudowany. Automatyki w procesie dostaw i logistyki – tego typu produktów teraz potrzebujemy, czyli takich jakie tutaj są konstruowane.

Mamy tutaj przyszłość dla polskiej gospodarki, dla polskich pracowników i absolwentów. Bardzo się cieszę, że tutaj w Częstochowie – w Duchowej Stolicy Polski tworzone są tego typu firmy, które rosną i pokazują, że Polacy potrafią zadziwić świat i tworzą rozwiązania, których nie powstydzilibyśmy sie ani w Dolinie Krzemowej ani nigdzie indziej.

Serdecznie gratuluję wszystkim pracowników, bo to Oni wszyscy są twórcami tej wspaniałej firmy.

Po spotkaniu w firmie „x-kom” Premier w towarzystwie senatora, Artura Warzochy udali się na Złotą Górę, gdzie przybliżył istotę programu „Mieszkanie Plus”, jaki zostanie wkrótce w Częstochowie zostanie wprowadzony w życie. Dzięki temu programowi w naszym mieście będzie wybudowanych około 600 nowych mieszkań dla mieszkańców Częstochowy w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Artur Warzocha zadeklarował również wybudowanie łącznie 1000 mieszkań.

Premier Mateusz Morawiecki oraz Senator Artur Warzocha wspomnieli również o rządowej pomocy dla jednego z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce – Rakowie Częstochowa a także o wsparciu innych drużyn sportowych w naszym mieście.

Następnie Szef Rządu udał się do Katowic na Ogólnopolską Konwencję Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Przemysław Pindor
Foto: Waldemar Deska

źródło: Gazeta Częstochowska

COMMENTS