„Historia z całą pewnością odda Janowi Olszewskiemu jego zasługi”. Senator PiS w TV Republika o zasługach Olszewskiego i znaczeniu bliskowschodniego szczytu

„Historia z całą pewnością odda Janowi Olszewskiemu jego zasługi”. Senator PiS w TV Republika o zasługach Olszewskiego i znaczeniu bliskowschodniego szczytu

Senator PiS Artur Warzocha był dziś gościem poranka w Telewizji Republika. Polityk wspominał Jana Olszewskiego oraz mówił o znaczeniu bliskowschodniego szczytu w Warszawie. – Musimy niszczyć w zarodku te wszystkie trendy, które powodują, że gdzieś ten radykalny islamski fundamentalizm się rozwija – powiedział senator.

Artur Warzocha mówił na antenie Telewizji Republika o tym, jak wielkie zasługi miał śp. Jan Olszewski. Określił go jako wielkiego mówcę i szlachetnego człowieka.

– To był człowiek, który wywarł na historii Polski ogromny wpływ. (…) Jako polityk, premier pokazał nam właściwą drogę. To czego powinniśmy się jako Polacy trzymać w czasie transformacji. Mimo, że był chyb najkrócej premierem ze wszystkich rządów czasu transformacji, wywarł na nasze życie największy wpływ – stwierdził.

– Myślałem już wcześniej o tym, że chyba opatrzność miała wobec niego taki plan. Że jego obecność jako premiera wybrzmiała dla nas, by pokazał drogę dla narodu. By mógł pokazać drogę, zaopiekować się najmniejszymi – powiedział Warzocha.

Senator przypomniał także, że Jan Olszewski przeciwstawiał się wielkiej kradzieży dokonywanej przez postkomunistyczne elity.

– Jak rozmawiam z Polakami, wyborcami, to odnoszę wrażenie, że zwykli obywatele bardzo cenią Jana Olszewskiego. Pamiętają kim był, że z wielkim heroizmem bronił opozycjonistów i jako premier zachowywał się bardzo porządnie. Przeciwstawiał się tworzeniu spółek join venture w wojskowych bazach. Historia z całą pewnością odda Janowi Olszewskiemu jego zasługi – stwierdził.

Polityk odnosząc się do zapowiedzi, że żałoba narodowa po Janie Olszewskim będzie trwała dłużej niż jeden dzień pochwalił ten pomysł.

– To była wielka postać i trzeba ją w godny sposób upamiętnić, tym bardziej, że za życia nie był godnie doceniany przez część elit III RP – oznajmił.

W dalszej części rozmowy senator odniósł się do zbliżającego się szczytu bliskowschodniego.

– To bardzo ważne wydarzenie. Przyjeżdżają do Polski przedstawiciele ok 50 państw. Ta konferencja powinna odbić się w świecie szerokim echem. Będą tam rozmowy na temat tego jak prowadzić politykę wobec Iranu. Jak powiedział Witold Waszczykowski, oni od 40 lat żyją jedną doktryną – antyamerykanizmu. Wszystko co związane z USA z NATO, Iran niszczy. To państwo islamskie i na nim buduje swoją potęgę – powiedział gość Telewizji Republika.

Senator mówił, że na szczycie Polska poza pełnieniem roli gospodarza, będzie aktywnie uczestniczyć w dyskusji a wydarzenie, potwierdzi nasz sojusz z USA.

– Przecuiwstawiamy się temu co robi Iran – że się zbroi. Chcemy położyć kres temu co się dzieje – powiedział.

– Jeteśmy z USA i państwami NATO przeciwni temu, by islamski fundamentalizm się rozwijał. Musimy przeciwdziałać, w sposób zdecydowany wypowiadać się na temat bezpieczeństwa, niszczyć w zarodku te wszystkie trendy, które powodują że gdzieś ten radykalny islamski fundamentalizm się rozwija – stwierdził senator Artur Warzocha.

Źródło: Telewizja Republika

COMMENTS