Jubileuszowa inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku na UJD

Jubileuszowa inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku na UJD

Po raz 25 w historii częstochowskiej uczelni humanistycznej słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki. Ale po raz pierwszy zrobili to pod szyldem Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza. Z tej okazji spotkali się w Filharmonii Częstochowskiej. Słów uznania dla chęci zdobywania nowej wiedzy nie krył senator Artur Warzocha.

– Można państwu zazdrościć energii, witalności tego, że nie chcą się państwo ograniczać tylko do czterech ścian swoich mieszkań. A przychodzicie tu z bagażem doświadczeń zawodowych, rodzinnych społecznych i chcecie się tym dzielić – powiedział do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku senator Warzocha. Jak dodał warto mieć marzenia w każdym wieku, bo marzenia na emeryturę nie przechodzą. To one – zadaniem kandydata na prezydenta Częstochowy – pozwalają nam wciąż myśleć o tym, co będzie jutro.

Uniwersytet Trzeciego Wieku na uniwersytecie Jana Długosza liczy kilkuset słuchaczy. Pierwsza inauguracja odbyła się w 1994 roku.

COMMENTS