Kolejna obietnica spełniona. Przy Kordeckiego urząd pocztowy zamiast filii

Kolejna obietnica spełniona. Przy Kordeckiego urząd pocztowy zamiast filii

Mieszkańcy dzielnicy Podjasnogórska mogą mieć powody do zadowolenia. Działająca przy ul. Kordeckiego filia Poczty Polskiej została podniesiona do rangi urzędu pocztowego. Wachlarz oferowanych przez pocztę usług będzie teraz dużo szerszy. O zmianę wnioskował senator Artur Warzocha, kandydat na prezydenta Częstochowy.

– To nie chodzi tylko o podniesienie prestiżu. To przede wszystkim otwarcie Poczty Polskiej na potrzeby mieszkańców. Dzięki tej zmianie poszerzy się paleta usług pocztowych i ich dostępność – powiedział senator Artur Warzocha.

W otwarciu uczestniczył wiceprezes Poczty Polskiej, Wiesław Włodek. – Polityka firmy na ten rok zakłada otwarcie w całej Polsce 100 urzędów pocztowych. Chodzi o upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości – mówi Wiesław Włodek. Jak dodaje, do tej pory otwarto w kraju 62 tego typu placówki.
W urzędzie będą pracowały 4 osoby oraz naczelnik. Urząd pocztowy przy ul. o. Kordeckiego 49 w Częstochowie będzie czynny w godzinach 8.00-20.00 w poniedziałki oraz 8.00-19.00 od wtorku do piątku. W soboty i niedzielę poczta będzie nieczynna.

COMMENTS