Marszałek Stanisław Karczewski: Senator Warzocha bardzo pracowity i skuteczny

Marszałek Stanisław Karczewski: Senator Warzocha bardzo pracowity i skuteczny

Marszałek senatu Stanisław Karczewski odwiedził we wtorek Częstochowę. Wziął udział w spotkaniu z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości regionu częstochowskiego, podczas którego zapewniał o swoim poparciu dla idei przywrócenia województwa częstochowskiego. Chwalił też senatora Artura Warzochę: „Jest bardzo pracowity i skuteczny w działaniu”.

Podczas konferencji prasowej Stanisław Karczewski wyraził uznanie dla działalności senatorskiej Artura Warzochy. – Cechuje go niezwykłe zaangażowanie w sprawy Polski, ale też regionu częstochowskiego – mówił marszałek Karczewski, przypominając jednocześnie, że senator Warzocha jest bardzo aktywnym członkiem Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.
Sam Artur Warzocha podczas spotkania podkreślał wagę kontaktów z Polakami mieszkającymi poza ojczyzną. – Podczas spotkań z przedstawicielami Polonii na temat Częstochowy pada bardzo dużo ciepłych słów. Zawsze chcą tu przyjechać, odwiedzić Jasną Górę. To jest szansa, którą trzeba wykorzystać. Byłoby dobrze, gdyby w naszym mieście powstała instytucja zajmująca się współpracą z Polonią. Mogłaby się nazywać Domem Polonii – mówił senator Warzocha. Jak dodał, taka instytucja mogłaby działać na polu społecznym, kulturalnym ale też gospodarczym, bo w wielu Polonusów to ludzie biznesu, którzy chętnie ulokowaliby część kapitału w Polsce.
Podczas wizyty w Częstochowie marszałek Karczewski wziął udział we mszy św. na Jasnej Górze. Spotkał się też na Uniwersytecie Jana Długosza z mieszkańcami Częstochowy i okolic.

COMMENTS