„Moje miejsce – Polska. Państwo i jego rola w relacjach z Polonią i Polakami mieszkającymi za granicą”

„Moje miejsce – Polska. Państwo i jego rola w relacjach z Polonią i Polakami mieszkającymi za granicą”

– Dobra zmiana musi być kontynuowana. Ze wszystkich stron słyszeliśmy, że „nie ma i nie będzie”. Dziś wiemy, że można wygrać i można zrobić wiele dla Polski – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas drugiego dnia Konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy „Myśląc Polska” w Katowicach.

Dodał, że musi trwać dobry czas Polski i Polaków.

– Nie można uronić niczego, co zostało już przekazane społeczeństwu. Dobry czas Polski i Polaków musi trwać, bo Polska jest dla nas wielką wartością. Warto być Polakiem – powiedział.

Podkreślił, że celem konwencji jest to, aby wspólna praca jeszcze lepiej służyła Polsce i Polakom.

– Należy zrobić wszystko, aby za 4 lata Polacy mogli powiedzieć, ze nasza partia jest wiarygodna. Polska silna i życzliwa wobec swoich obywateli może odnosić sukcesy i właśnie taką Polskę chcemy budować.

Przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin przypomniał, że przez 4 lata rządów Zjednoczonej Prawicy, miliony polskich rodzin odzyskało poczucie godności.

– To czas, w którym Polska stała się najbezpieczniejszym krajem w Europie. Przed nami wiele kolejnych wyzwań, które tutaj, w Katowicach, chcemy zdefiniować i wyznaczyć ścieżki rozwoju – oznajmił.

Zaznaczył, że program Zjednoczonej Prawicy jest programem ambitnej Polski, „zapraszając do budowania takiej Polski wszystkich Polaków”.

Przewodniczący Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podkreślił, iż „dobra zmiana” to nie tylko nazwa, a rzeczywiste działania.

– Nasz program realizacji marzeń Polaków, wsparcia dla rodziny spotyka się z wielką akceptacją. Możemy realizować te zobowiązania dzięki sprawności funkcjonowania państwa. Nasza wspólna praca ma służyć obronie polskich rodzin i polskich wartości. Musimy być nowocześni, ale szanować polskie tradycje – oznajmił.

W niedzielne przedpołudnie odbył się panel dyskusyjny w dwóch obszarach, które w sposób szczególny dotyczą Senat Rzeczypospolitej Polskiej: rola dyplomacji parlamentarnej i wspieranie Polaków żyjących poza granicami Polski. W ich trakcie padło wiele ciekawych, wartych wdrożenia pomysłów. Panel dyskusyjny odwiedził Premier Mateusz Morawiecki.

Wracając z Konwencji „MyślącPolska”, modlitwa w intencji Ojczyzny na Jasnej Górze, razem z Panem Prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim oraz Panią europoseł Jadwigą Wiśniewską.

COMMENTS