Nowy prezydent, nowe możliwości

Nowy prezydent, nowe możliwości

– Mam konkretny plan dla Częstochowy – powiedział Artur Warzocha podczas konwencji wyborczej częstochowskich struktur Prawa I Sprawiedliwości. Podczas spotkania działaczy i sympatyków partii został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat na prezydenta Częstochowy. – Jeśli mi Państwo zaufają, wprowadzę nasze miasto na ścieżkę rozwoju, o którym do tej pory mogliśmy tylko marzyć. Będziemy mieć przy tym poparcie rządu na skalę wcześniej niespotykaną – dodał senator Warzocha, który po fotel prezydenta idzie z hasłem „Nowy prezydent, nowe możliwości”.

Założenia programowe Artur Warzocha zaprezentował w auli Uniwersytetu Jana Długosza przy ul. Zbierskiego. Uczelni, która dzięki staraniom senatora stała się uniwersytetem, a w ostatnich dniach otrzymała ponad 20 milionów złotych na rozwój. A obietnice dotyczące rozwoju miasta są konkretne i podporządkowane polepszeniu życia mieszkańców Częstochowy. To m.in. aktywne włączenie się w program rządowy Mieszkanie +, dzięki któremu w trakcie kadencji powstaną mieszkania dla 1000 częstochowskich rodzin. Jak przekonuje kandydat na prezydenta Częstochowy to pozwoli zatrzymać odpływ młodych ludzi z naszego miasta. Demograficznej zapaści ma przeciwdziałać także program przyciągania do miasta kapitału zagranicznego i tworzenie dobrze płatnych miejsc pracy. Senator Warzocha obiecał również polepszenie sytuacji w miejskiej służbie zdrowia. Kandydat PiS-u przypomniał, że rozpoczęły się już prace nad utworzeniem na UJD wydziału lekarskiego. – Dzięki temu przyciągniemy do Częstochowy lekarzy-specjalistów i wykształcimy nowych. Skończą się długie kolejki do gabinetów – przekonuje senator Warzocha. Jak dodał, w swoim programie sporo miejsca poświęcił budowie bezpiecznych chodników do szkół i nowych dróg w dzielnicach peryferyjnych.

Podczas konwencji poruszono też temat częstochowskiego sportu. Jednym z priorytetów przyszłego prezydenta będzie budowa Centrum Piłki Nożnej przy Limanowskiego z nowym, spełniającym wymogi najwyższej klasy rozgrywkowej stadionem piłkarskim. Z budżetu państwa na budowę boiska treningowego Rakowa już przekazało prawie 2 miliony złotych.

– Jestem przekonany, że jeśli Artur Warzocha zostanie prezydentem Częstochowy, za lat kilkadziesiąt historycy powiedzą, że w 2018 roku zaczęła się epoka budowania wielkiej Częstochowy – powiedział Szymon Giżyński, wiceminister rolnictwa. Jak dodał, cztery lata temu Warzocha przegrał w wyborach samorządowych niewielką różnicą głosów. – Ale teraz jest dużo sprawniejszym politykiem i ma doskonałą wizję na kierowanie miejskim samorządem. Znakomicie odnalazł się w senacie, jest tam niezwykle aktywny i pracowity, rozpoznawalny w mediach i potrafi zjednać sobie ludzi. Jeśli będzie mu dane przenieść to na grunt lokalnego samorządu, o sukces naszego miasta jestem spokojny – dodaje Szymon Giżyński.

Podczas środowej konwencji zaprezentowani zostali także kandydaci na radnych miejskich.

COMMENTS