O MNIE

O mnie

Mam 49 lat. Jestem szczęśliwym mężem Anny i tatą Marysi. Dzięki Nim mam wiarę, że to, co robię w polityce ma sens i przynosi ludziom wymierne korzyści. To dzięki rodzinie mam siłę do działań społecznych. I chce być w nich coraz skuteczniejszy.

Jestem absolwentem pedagogiki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Tej samej, która ćwierć wieku później, także dzięki moim staraniom, została Uniwersytetem. W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ukończyłem studia podyplomowe z zakresu europejskich stosunków finansowo-ekonomiczno-prawnych. Lata nauki wraz z rozwijaniem moich osobistych zainteresowań – dotyczących m.in. samorządu terytorialnego – przygotowały mnie do późniejszej pracy w administracji rządowej i samorządowej.

Z polityką związałem się w 1997 roku zostając rzecznikiem prasowym częstochowskiego komitetu wyborczego Akcji Wyborczej Solidarność. Pracowałem też jako rzecznik prasowy Wojewody Częstochowskiego Szymona Giżyńskiego. Stamtąd trafiłem do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako asystent polityczny Szefa Kancelarii, następnie jako doradca Wojewody Śląskiego. W latach 2001-2003 byłem zastępcą dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. W 2006 roku zostałem powołany na funkcję I Wicewojewody Śląskiego, którą pełniłem do dnia zakończenia misji rządu Premiera Jarosława Kaczyńskiego.
Problemami Częstochowy miałem okazję zajmować się będąc radnym Rady Miasta Częstochowy i radnym Sejmiku Województwa Śląskiego.

W 2015 roku uzyskałem mandat Senatora RP startując z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Działalność senacka

Moją działalność w Senacie RP wyznaczają komisje, w których pracuję: Komisja Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Z ogromnym zaangażowaniem włączam się w inicjatywy na rzecz Polonii i Polaków za granicą. W czasie pracy parlamentarnej podejmuję interwencje senatorskie w bardzo wielu trudnych i przez lata nierozwiązanych i często drażliwych sprawach mieszkańców Częstochowy, m.in. związanych z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości i władz samorządowych. Swoją skuteczność udowodniłem pozyskując dla Uniwersytetu im. Jana Długosza i Politechniki Częstochowskiej ponad 50 mln zł dofinansowania na rozwój. Przyczyniłem się również do pozyskania środków na modernizację boiska treningowego przy ul. Limanowskiego w kwocie 1 mln 800 tys. zł. Doprowadziłem do wpisania do rejestru zabytków historycznej kamienicy na rogu ulic Popiełuszki i Jasnogórskiej – jednej z siedzib Urzędu Bezpieczeństwa, w której mieściła się katownia. Wniosłem także projekt ustawy dotyczącej restytucji zagrabionych Polsce podczas II wojny światowej dzieł sztuki, który zyskał poparcie Premiera Mateusza Morawieckiego.

W wolnym czasie

Moją pasją są książki, muzyka i sport. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrej lektury. Muzyki słucham w każdej wolnej chwili. I choć preferuję różne jej gatunki, to z lat młodzieńczych, kiedy uczyłem się gry na skrzypcach, pozostała mi miłość do muzyki klasycznej – szczególnie do utworów Jana Sebastiana Bacha. Najlepiej relaksuję się podczas treningów biegania. Dłuższe, wielokilometrowe dystanse, to świetna okazja do przemyślenia sobie ważnych kwestii, a jeśli czas na to pozwala, wsiadam też na rower.

COMMENTS