Polskie Radio 24 – Artur Warzocha: nazwisko kandydata na premiera ogłosimy w najbliższych dniach

Polskie Radio 24 – Artur Warzocha: nazwisko kandydata na premiera ogłosimy w najbliższych dniach

– Mam dla opozycji informację. PiS podjęło decyzję, kto zostanie premierem. Ogłosimy to w najbliższych dniach. Zaskoczenia nie będzie – mówił w PR24 Artur Warzocha, senator PiS.

Gość PR24 stwierdził, że „kompletnie nie rozumie, dlaczego opozycja dopytuje, kiedy nastąpi zmiana premiera”. – To taka zagrywka opozycji. Gdy ogłoszono, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera jest Małgorzata Kidawa-Błońska, przedstawiciele opozycji chcą pokazać się z pozytywnej strony, że oni już podjęli decyzję. Mam dla opozycji informację – PiS podjęło decyzję, kto zostanie premierem. Ogłosimy ją w najbliższych dniach. Zaskoczenia nie będzie – mówił w PR24 Artur Warzocha.

Senator PiS przekonywał, że mamy w Polsce bardzo dobrze funkcjonujący rząd, dobrze funkcjonująca większość parlamentarną.

– Sondaże pokazują, że będzie nam dane rządzić przez kolejne 4 lata, z tym zastrzeżeniem, że wybory to ten ostateczny werdykt. Wiele może się jeszcze zdarzyć przez te 6 tygodni kampanii – powiedział Artur Warzocha.

Premier Mateusz Morawiecki został laureatem Nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Rok wcześniej tytuł ten otrzymał premier Litwy Saulius Skvernelis. W poprzednich latach tytuł Człowieka Roku trafił m.in. do papieża Jana Pawła II, byłego prezydenta Lecha Wałęsy, byłego premiera Donalda Tuska, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Węgier Viktora Orbana.

Jak mówił w laudacji pomysłodawca i organizator krynickiego forum Zygmunt Berdychowski, premier Morawiecki przeniósł z biznesu do polityki m.in. sprawność, efektywność zarządzania i umiejętność kierowania dużymi zespołami ludzi. Artur Warzocha stwierdził w PR24, że „najważniejszą rzeczą są inwestycje”. – Poziom inwestycji musi się zwiększać. Przedsiębiorcy widzą, co dzieje się w gospodarce. Premier Mateusz Morawiecki pokazał nową jakość w naszym życiu społecznym i gospodarczym. To człowiek o określonych poglądach, ale też zdolny manager – przekonywał senator PiS. – W polityce istotne są cele, a nie to, jak wypadamy w mediach – dodał. Mówił też o pracowniczych planach kapitałowych. – Pieniądze z PPK będą napędzały gospodarkę. Pojawią się w kieszeniach obywateli, będzie można nimi dysponować. Społeczeństwo polskie musi stać się właścicielem polskiego kapitału – nawoływał Artur Warzocha, senator PiS.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy: https://polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2364213,Artur-Warzocha-PiS-nazwisko-kandydata-na-premiera-oglosimy-w-najblizszych-dniach

Polskie Radio 24 / tb/IAR/PAP

* * *
Audycja: „Temat dnia/Gość PR24”
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Artur Warzocha (senator PiS)

COMMENTS