Polskie Radio 24: Artur Warzocha o taśmach „GW”: polaryzują społeczeństwo

Polskie Radio 24: Artur Warzocha o taśmach „GW”: polaryzują społeczeństwo

– Cytując prezesa Jarosława Kaczyńskiego, taśmy „GW” to jedno wielkie „ssanie z palca”. To, co dziś zostało opublikowane, zakrawa o groteskę – powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Artur Warzocha.


Zapraszam do wysłuchania audycji:
https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2263817,Artur-Warzocha-o-tasmach-GW-polaryzuja-spoleczenstwo


Piątkowa „Gazeta Wyborcza” podała, że austriacki biznesmen Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, iż Jarosław Kaczyński miał nakłaniać go do wręczenia 50 tysięcy złotych księdzu z rady fundacji im. Lecha Kaczyńskiego. To kolejna publikacja „GW” nt. budowy wieżowca w centrum stolicy. Dziennik przytacza zeznania Birgfellnera z poniedziałku 11 lutego, podkreślając, że zostały one złożone pod groźbą odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania.

– Taśmy „GW” szkodzą Polsce, tworzą ferment w społeczeństwie. To prowadzi do polaryzowania się postaw zwolenników PiS i jego przeciwników. Według badań zamawianych przez media, ledwie 10 procent respondentów interesuje się w ogóle tematem taśm „GW” i taki odsetek badanych jest podatny w jakimś sensie na treści, które tam się pojawiają. Cytując prezesa Jarosława Kaczyńskiego, taśmy „GW”, to jedno wielkie „ssanie z palca”. To, co dziś zostało opublikowane, zakrawa o groteskę – powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Warzocha.

Zdaniem senatora PiS kwestia taśm „będzie jeszcze przez jakiś czas wałkowana”. – Ale czy takich pseudotreści starczy choćby do maja? W pewnym momencie nastąpi coś, co przez fizyków nazywane jest zmęczeniem materiału. Ludzie przestaną się tym interesować, widząc, że są „wpuszczani w kanał” – podkreślił.

Według gościa PR24 prezes PiS to polityk wielkiego formatu. – Jarosław Kaczyński to człowiek o krystalicznej uczciwości. Wiemy, że także w codziennym życiu, codziennej pracy, stara się być człowiekiem, który daje przykład najbliższym współpracownikom – powiedział Artur Warzocha.

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/bartos/IAR

COMMENTS