Polskie Radio 24 „Sztuka słuchania” 10.08.2019

Polskie Radio 24 „Sztuka słuchania” 10.08.2019

– Marszałek Kuchciński zachował się tak, jak powinien w tej sytuacji – powiedział w PR24 senator Artur Warzocha. – Wystąpił deficyt przepisów i uregulowań prawnych dot. tego, kto może towarzyszyć najważniejszym osobom w państwie na pokładzie samolotu – dodał.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wczoraj oficjalnie zrezygnował z pełnionej funkcji. Na konferencji prasowej wyjaśnił, że powodem były „oczekiwania społeczne”. Marek Kuchciński dodał, że jego loty rządowymi samolotami, z których korzystała także rodzina, nie spowodowały, że złamał prawo.

Między innymi na temat Małgorzata Raczyńska-Weinsberg rozmawiała z senatorem Arturem Warzochą (PiS), Błażejem Spychalskim (Kancelaria Prezydenta), Pawłem Kowalem (PO-KO) i Łukaszem Rzepeckim (Kukiz’15-PSL).

Senator Artur Warzocha zwracał uwagę na to, że często jest osoba towarzysząca, która mogłaby skorzystać z transportu, bo jest miejsce na pokładzie. – Jednak niektórzy dziennikarze i część opinii publicznej zaczęła pytać „jakim prawem”. Dlatego trzeba to doprecyzować – mówił.

– Sprawa marszałka Kuchcińskiego w jakimś stopniu przysłoniła sukcesy PiS. Przez dwa tygodnie opinia publiczna była zaabsorbowana tą sprawą – dodał senator.

Błażej Spychalski z Kancelarii Prezydenta wskazał, żeby we wszystkim zachować zdrowy rozsądek. – Najważniejsza jest racjonalność w tym jak korzystamy z tych rzeczy, które władzy przysługują w sposób naturalny – tłumaczył.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.
https://www.polskieradio24.pl/130/7010/Artykul/2353238,Sprawa-lotow-marszalka-Kuchcinskiego-przyslonila-sukcesy-PiS

Polskie Radio 24 / kstar

COMMENTS