Polskie Radio Jedynka I Debata Jedynki: Wybory samorządowe na półmetku. Jak wyniki oceniają kandydaci?

Polskie Radio Jedynka I Debata Jedynki: Wybory samorządowe na półmetku. Jak wyniki oceniają kandydaci?

W pierwszej turze głosowania, wybory do sejmików wojewódzkich wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Koalicja Obywatelska zwyciężyła z kolei w wyborach na prezydentów miast. Czy kandydaci mają powody do niezadowolenia i kto powinien obawiać się drugiej tury?

Radości z wyniku pierwszej tury wyborów, nie kryje senator Prawa i Sprawiedliwości Artur Warzocha, który zaufanie wyborców traktuje jako duże zobowiązanie – To jest wybór świadomie dokonany przez tych, którzy zgadzają się z kierunkiem zmian, zachodzących w skali kraju za sprawą rządu Prawa i Sprawiedliwości. Cieszymy się, że będziemy mogli wdrożyć własne pomysły na rozwój w wielu województwach – podkreśla.

Jak przekonuje poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Czerwiński, kluczem do sukcesu jest połączenie sił i wspólna praca na rzecz samorządów. – Plan połączenia środowisk, został oceniony pozytywnie przez wyborców. Pokazaliśmy, że razem możemy więcej. Jesteśmy zadowoleni z wygranej w dużych miastach, gdzie w przeciwieństwie do małych samorządów jest większa dbałość o dochody własne – zauważa polityk.

Zdaniem posła Polskiego Stronnictwa Ludowego Pawła Bejdy, oddane do tej pory głosy są dowodem na to, że liczy się przede wszystkim człowiek, a nie szyldy partyjne. – Mówię tu o wójtach, burmistrzach czy prezydentach. Prezydent Ciechanowa, który wygrał wybory cztery lata temu, w pierwszej turze tegorocznych wyborów, zdobył 80 procent poparcia – przekonuje poseł.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

https://www.polskieradio.pl/7/4399/Artykul/2206305,Wybory-samorzadowe-na-polmetku-Jak-wyniki-oceniaja-kandydaci

COMMENTS