PR24 – Artur Warzocha: musimy współpracować, gdy pojawia się zagrożenie

PR24 – Artur Warzocha: musimy współpracować, gdy pojawia się zagrożenie

– Prezydent Rafał Trzaskowski nikomu łaski nie robi. Jest zobowiązany, żeby natychmiast podjąć współpracę, a przede wszystkim informować – mówił w PR24 senator PiS. – Warszawa sama nie jest w stanie zniwelować skutków tej katastrofy – dodał.

We wtorek doszło do awarii oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie. Rząd zaoferował władzom Warszawy pomoc państwa i służb rozwiązaniu kryzysu. Na Wiśle ma powstać most pontonowy, na którym zostanie puszczony rezerwowy rurociąg.

„Działania powinno się podejmować natychmiast”

Artur Warzocha tłumaczył, że premier zdecydował o budowie zastępczego rurociągu do oczyszczalni „Czajka”, żeby zniwelować potencjalne zagrożenie. – Wczoraj Rafał Trzaskowski powiedział, że nie ma żadnej perspektywy na najbliższe dni, a nawet tygodnie. To niebezpiecznie – mówił.- Szkoda, że aż dwa dni zajęło prezydentowi Warszawy zastanawianie się, czy skorzystać z pomocy rządu – dodał.

Senator PiS podkreślał, że trzeba działać. – Działania powinno podejmować się natychmiast. Takie są standardy postępowania w administracji publicznej, a samorządy również wchodzą w jej skład. Nikt nikomu nie robi łaski, musi współpracować, gdy pojawia się zagrożenie – wskazywał.

– Dzisiaj Rafał Trzaskowski mówi, że jednak skorzysta z pomocy wojska, a jeszcze wczoraj mu nie odpowiadało umundurowanie brygad, które miał skierować minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak – powiedział gość PR24.

Artur Warzocha nie krył zaniepokojenia postawą prezydenta stolicy. – Zachowuje się tak, jakby chciał powiedzieć „proszę się nie wtrącać, to mój teren, moje prywatne księstwo. Sam sobie poradzę, chociaż nie wiem jak”. To nie jest prywatny teren. To jest obiekt użyteczności publicznej – mówił rozmówca Michała Rachonia.

– Doszło do dwóch poważnych awarii. Trzeba skontrolować jakość tej inwestycji – dodał senator.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy : https://polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2361567,Artur-Warzocha-musimy-wspolpracowac-gdy-pojawia-sie-zagrozenie

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: „Temat dnia/Gość PR24”

Prowadzący: Michał Rachoń

COMMENTS