PR24 – Artur Warzocha: ws. ulg podatkowych polski rząd działa odpowiedzialnie

PR24 – Artur Warzocha: ws. ulg podatkowych polski rząd działa odpowiedzialnie

– Ośmioletnie rządy PO pokazały, że formacja liberalna pod egidą Donalda Tuska, Ewy Kopacz i m.in. Grzegorza Schetyny robiła odwrotnie, niż zapowiadała. Mówili, że są za wolnym rynkiem, a jednocześnie dokręcali śrubę, stosowali obciążenia fiskalne, podwyższyli między innymi podatek VAT – powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Warzocha, senator PiS.

Polski rząd przygotował ustawę zwalniającą z podatku od osób fizycznych pracowników mających mniej niż 26 lat. Ma ona wejść w życie 1 sierpnia. – Kiedy o ten projekt został zapytany Grzegorz Schetyna i opozycja, to przedstawili go wyłącznie jako wyborczy. Grzegorz Schetyna powiedział wręcz, że wszystkie propozycje związane m.in. z podatkami, zgłaszane i realizowane obecnie przez PiS, to element kampanii wyborczej – podkreślił prowadzący audycję Michał Rachoń.

Gość PR24 zaznaczył, że rządząca partia jest „formacją odpowiedzialną”. – Rząd pod kierownictwem premiera Mateusza Morawieckiego również działa odpowiedzialnie. Sam premier, który często jest złośliwie określany przez liderów opozycji „bankierem”, wie, co mówi i robi. Premier ma bardzo analityczne spojrzenie na budżet państwa. Ani on, ani minister finansów Marian Banaś i inni ministrowie nie odważyliby się, żeby dawać jakiekolwiek ulgi na wyrost – powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Warzocha.

Senator przypomniał, że od lat mówiono, iż „jest pewna niesprawiedliwość społeczna wśród pracowników”. – Chodzi o wyraźny rozdźwięk pomiędzy pracownikami zaczynającymi pracę a tymi z dużym doświadczeniem. Bez względu na to, jak duży jest staż pracy, ich zarobki są na podobnym poziomie w przypadku zbliżonych stanowisk. Tu musi nastąpić pewna gradacja – dodał senator.

Odniósł się także do słów Grzegorza Schetyny. – Jeżeli lider opozycji, która mieni się być formacją liberalną, wolnościową w sensie gospodarczym, mówi takie rzeczy, to powinien się na coś zdecydować. Radziłbym Grzegorzowi Schetynie, jak i jego współpracownikom z opozycji, żeby sobie przemyśleli, czy naprawdę są liberałami, czy są raczej za tym, żeby przykręcać społeczeństwu śrubę – powiedział Artur Warzocha.

Posłuchaj:

https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2339447,Artur-Warzocha-ws-ulg-podatkowych-polski-rzad-dziala-odpowiedzialnie?fbclid=IwAR3VsiEu-mtUdeW_NVKRtevsrsus55qhcZmGFBoe6p984pV2b7aw2s9Lp9o

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24

COMMENTS