Premier Morawiecki z wizytą w Częstochowie

Premier Morawiecki z wizytą w Częstochowie

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w czwartkowe popołudnie Częstochowę. Spotkał się z parlamentarzystami ziemi częstochowskiej i radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Była okazja do rozmów na temat kondycji gospodarczej miasta i możliwościach wsparcia kluczowych z punktu widzenia mieszkańców Częstochowy obszarów. – Poruszyliśmy z panem premierem temat rozbudowy infrastruktury drogowej, budowy hospicjum czy nowego stadionu Rakowa. Szefa rządu zainteresowały także kwestie zwiększenia funduszy na budżet obywatelski – powiedział senator Artur Warzocha. Jak dodał, premier zapowiedział także podjęcie odpowiednich rozmów na temat sytuacji częstochowskiej huty.

– Częstochowie potrzebne są bezpieczne chodniki prowadzące do szkół, rozbudowa systemu komunikacyjnego czy budowa wałów przeciwpowodziowych. To są sprawy, o których sami mówią nam mieszkańcy. Rozmawialiśmy też o konkretnych pieniądzach. Możliwy jest szybki finansowy zastrzyk w postaci 30, 40 milionów złotych. I obiecuję panu senatorowi Warzosze, że pomożemy w sprawie rozbudowy hospicjum. Sfinansujemy tę inwestycję z rezerwy ogólnej – mówił premier Morawiecki.

Szef rządu znalazł też czas na krótki spacer po Częstochowie i rozmowy z mieszkańcami. – To piękne miasto. A będzie jeszcze piękniejsze. Potrzebuje tylko lepszego gospodarza. Trzymam kciuki za Artura Warzochę. Jestem pewien, że będzie bardzo dobrym prezydentem Częstochowy – mówił napotkanym częstochowianom Mateusz Morawiecki.

COMMENTS