Przygotować dobrego piłkarza i wychować porządnego człowieka

Przygotować dobrego piłkarza i wychować porządnego człowieka

Będą zasilać z przyszłości szeregi Rakowa, być może niektórzy trafią nawet do reprezentacji. Młodzi adepci piłkarskiego rzemiosła rozpoczęli wczoraj nowy rok szkolny w Szkole Mistrzostwa Sportowego „Raków”. W wydarzeniu uczestniczył senator Artur Warzocha.

– W tym roku zainteresowanie naborem do pierwszej klasy było ogromne – podkreśla Maciej Strożek, wicedyrektor SMS Raków. Do wiosennych testów zgłosiło się 45 młodych zawodników. I nie tylko z Częstochowy i okolic, bo pojawili się reprezentanci województwa mazowieckiego, łódzkiego czy nawet odległych Suwałk. Ostatecznie zakwalifikowały się 24 osoby.
Jak podkreślają władze placówki, choć szkoła ma profil sportowy, to w żadnej mierze nie zaniedbuje przedmiotów wchodzących w zakres podstawy programowej liceum ogólnokształcącego. – Chcemy przede wszystkim przygotować młodego człowieka do dorosłego życia. I nawet jeśli będzie doskonale grał w piłkę, a nie będziemy widzieć w nim chęci zdobywania wiedzy, to z takim uczniem się zwyczajnie rozstaniemy. W ubiegłym roku relegowaliśmy dwie osoby, które nie wykazywały zainteresowania nauką – dodaje dyrektor Strożek.

Zajęcia odbywają się w budynkach VI L.O przy ulicy Łukasińskiego, czyli bardzo blisko stadionu, na którym trenują uczniowie SMS-u.

Warto dodać, że w szkole zainaugurowano wczoraj nowy projekt – Laboratorium Sportu. To nowoczesny ośrodek rewitalizacji, treningów i rehabilitacji. Inicjatywa powstała z funduszy pochodzących z budżetu obywatelskiego. Dedykowana jest głownie tym osobom, które uprawią sport i chcą otrzymać profesjonalną pomoc w razie kontuzji.

foto: https://www.facebook.com/RakowCzestochowa

COMMENTS