Regionalna konwencja wyborcza PiS w Katowicach. Artur Warzocha przemawiał obok premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego

Regionalna konwencja wyborcza PiS w Katowicach. Artur Warzocha przemawiał obok premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego

Dzięki uszczelnieniu systemu VAT mogliśmy przeznaczyć na rozwój województwa śląskiego 50 miliardów złotych – mówił podczas regionalnej konwencji wyborczej PiS w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Obok szefa rządu głos podczas tego spotkania zabrali jeszcze Jarosław Kaczyński i senator Artur Warzocha, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Częstochowy.

Dodatkowe, ogromne pieniądze na rozwój województwa to test na skuteczność ekipy rządzącej. Test w pełni zdany – mówił premier Morawiecki. – Idzie za nami wiarygodność. Jesteśmy formacją, która w trudnych, skomplikowanych zagadnieniach daje sobie radę. Tak jest ze stopniowym budowaniem nowych miejsc pracy i nowych szans dla całego województwa” – dodał szef polskiego rządu. Przekonywał zebranych, że gwarantem sukcesu Polski jest dobra współpraca rządu z samorządem. – Chcemy walczyć o tę jedność, o to co jest tak ważne dla Polski. Obiecujemy, że nasi radni będą znakomicie współpracować z władzami centralnymi, żeby jeszcze lepiej wdrażać program dla Śląska i naszą piątkę dla województwa śląskiego” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Podczas regionalnej konwencji PiS w Katowicach głos zabrali jeszcze tylko prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz kandydat partii na prezydenta Częstochowy, senator Artur Warzocha, który krytykował obecne, lewicowe władze Częstochowy za brak działań przeciwdziałających wyludnianiu się miasta. A każdego roku spod Jasnej Góry wyjeżdża 2,5 tysiąca osób – przypomniał. Podkreślił, że jedyną szansą na realny i dynamiczny rozwój Częstochowy jest wykorzystanie szans płynących ze ścisłej współpracy z rządem. Na ręce premiera Morawieckiego Artur Warzocha złożył też podziękowania za decyzję o przekształceniu Akademii Jana Długosza w uniwersytet.

COMMENTS