Rodzina jednym z tematów  przewodnich programu wyborczego Artura Warzochy

Rodzina jednym z tematów przewodnich programu wyborczego Artura Warzochy

– Będę dbał o najsłabszych. Przepisy ustawy „Za życiem” z pełnym zaangażowaniem samorządu będą wdrażane także w Częstochowie – powiedział senator Artur Warzocha, który w czwartkowe przedpołudnie (11.10) odwiedził podopiecznych Domu Samotnej Matki prowadzonego przez częstochowską Caritas.

Były uśmiechnięte buzie dzieciaków, ale i dyskretnie skrywane łzy ich rodziców. Senator Artur Warzocha spotkał się z mieszkańcami i kardą placówki z ulicy Staszica. Ta od lat pod skrzydłami Caritas Archidiecezji Częstochowskiej daje wsparcie kobietom z dziećmi, które znalazły się na życiowym zakręcie. Placówka dysponuje 18 miejscami.

W trakcie wizyty kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Częstochowy podpisał deklarację „Częstochowa prorodzinna”, w której jako prezydent miasta zobowiązał się do niesienia kompleksowej pomocy rodzinom, które znalazły się w trudniej sytuacji życiowej. Obiecał tez wsparcie dla małżeństw spodziewających się dzieci, a kobiety w ciąży będą mogły liczyć na wsparcie i specjalistyczna opiekę zwłaszcza w sytuacji, kiedy u dziecka zdiagnozowano ciężkie upośledzenie czy nieuleczalną chorobę. – Obiecuję, że nie zostawię osób, które znajdą się w takiej sytuacji samym sobie – dodał senator Warzocha.

COMMENTS