Są rządowe pieniądze na budowę stadionu Rakowa.

Są rządowe pieniądze na budowę stadionu Rakowa.

– My nie rzucamy słów na wiatr – powiedział senator Artur Warzocha, który w towarzystwie sekretarza stanu w ministerstwie sportu pojawił się w piątkowy poranek przy Limanowskiego. Są pieniądze na modernizację stadionu Rakowa. Decyzję o przyznaniu 10 milionów złotych na przystosowanie obiektu do wymogów piłkarskiej Ekstraklasy ogłosił kibicom i dziennikarzom wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

– Stadion Rakowa został wpisany na listę zadań strategicznych w planie rocznym. A to oznacza, że pieniądze trafią tu bardzo szybko. Być może miejscowy samorząd skrzywi się, że to „tylko” 10 milionów. Ale ministerstwo działa etapami. To jest finansowanie prawie 30 procent budowy Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie. W kolejnych latach też będziemy mogli wesprzeć inwestycję, ale musimy znać budżet. A ten ma się systematycznie zwiększać – mówił wiceminister sportu, dodając, że, ministerstwo czeka teraz na ruch ze strony miasta, które musi mi.in uzupełnić wniosek o dofinansowanie.
Przy okazji minister skrytykował działania lewicowego samorządu Częstochowy, który – jak stwierdził – zaniedbuje częstochowską piłkę nożną.

 

COMMENTS