„Strażnik czasu” strzeże już placu Rady Europy

„Strażnik czasu” strzeże już placu Rady Europy

To jedno z największych tego typu malowideł w naszym kraju. Na ściennie kamienicy przy placu Rady Europy w sobotę (15 września) oficjalnie odsłonięto mural „Strażnik Czasu”. Przez kilka ostatnich miesięcy powstawał pod okiem częstochowskiego artysty Tomasza Sętowskiego. W oficjalnej prezentacji malowidła uczestniczył senator Artur Warzocha.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest znany w mieście zegarmistrz – Stefan Rybicki. NA co dzień prowadzi swój zakład w kamienicy przylegającej do placu. Z resztą postać rzeczonego Strażnika Czasu ma twarz do złudzenia przypominającą częstochowskiego zegarmistrza.

Całość jest niezwykle barwna i plastyczna. Znawcy i wielbiciele twórczości Tomasza Sętowskiego bez trudu odnajdą w tym dziele rękę częstochowskiego reprezentanta tzw. „realizmu magicznego”.
„Strażnik czasu” ma powierzchnię 1500 metrów kwadratowy i jest największym muralem w Częstochowie oraz jednym z największych w Polsce.

Jak podkreślił Tomasz Sętowski, „Strażnik czasu”, choć oficjalnie zaprezentowany, nie jest dziełem skończonym. Kompozycja daje możliwość uzupełniania muralu o nowe elementy w kolejnych miesiącach a nawet latach.

COMMENTS