Tauron wchodzi do częstochowskiej siatkówki. AZS ma poważnego sponsora

Tauron wchodzi do częstochowskiej siatkówki. AZS ma poważnego sponsora

Grupa Tauron nowym sponsorem AZS-u Częstochowa. Można się spodziewać, że dzięki wejściu energetycznego giganta do częstochowskiej siatkówki, skończą się finansowe kłopoty jednego z najbardziej utytułowanych klubów w kraju. W negocjacjach z państwową spółką aktywnie uczestniczyli częstochowscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości – Szymon Giżyński i Artur Warzocha.

– Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a senator Warzocha i minister Giżyński dotrzymali słowa – mówił podczas konferencji prasowej, prezentującej nowego sponsora tytularnego, Kamil Filipski, prezes Akademików. Ale nie tylko sternik klubu wie, że decyzja władz spółki może się okazać kluczową w budowaniu dawnej świetności AZS-u. Kibice liczą po cichu, że ten sezon będzie ostatnim na zapleczu PlusLigi.

– Rozmowy z Tauronem były długie, ale prowadzone w życzliwej atmosferze. Byłem spokojny o ich powodzenie. AZS zasługuje na stabilność finansową. Jeśli ta kwestia zostaje zabezpieczona, do pracy mogą się zabierać osoby, których zadaniem jest budowa sportowego potencjału klubu. I wierze, że Akademicy rozpoczynają właśnie powrót na ścieżkę sukcesów, które wspólnie z zawodnikami świętowaliśmy w latach 90-tych ubiegłego wieku – powiedział Artur Warzocha, kandydat na prezydenta Częstochowy.

W swoim programie wyborczym senator Warzocha sporo miejsca poświęca częstochowskiemu sportowi. To nie tylko pomoc w przyciągnięciu sponsora dla AZS-u. Od miesięcy jest zaangażowany w zdobywanie funduszy na budowę nowego stadionu na Rakowie. – Jeśli zostanę prezydentem Częstochowy, zwiększę nakłady na miejski sport. Nie tylko ten kwalifikowany. Chcę, żeby dzieci i młodzież miały nieograniczony dostęp do boisk, hal i zajęć sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów – dodaje Artur Warzocha.

COMMENTS