Trudna sytuacja  RKS Raków. Spotkanie z Ministrem Sportu Witoldem Bańką. (RELACJA)

Trudna sytuacja RKS Raków. Spotkanie z Ministrem Sportu Witoldem Bańką. (RELACJA)

Podczas spotkania z panem Witoldem Bańką, Ministrem Sportu i Turystyki poruszyłem ważne, bieżące problemy, którymi w ostatnim czasie żyją częstochowskie środowiska sportowe i częstochowscy kibice. Poinformowałem, między innymi pana ministra, o zaistniałej w ostatnich dniach sytuacji, dotyczącej RKS Raków Częstochowa i decyzji władz miasta Częstochowy o cofnięciu dotacji z budżetu miasta na promocję miasta poprzez sport dla tego klubu w wysokości blisko 500 tys. zł.

Sytuacja, jak wszyscy wiemy negatywnie odbija się na zawodnikach i pracownikach klubu, ponieważ skutkuje wstrzymaniem wynagrodzeń, co może również rzutować na wyniki sportowe, pomimo ciężkiej pracy, wykonywanej zarówno przez piłkarzy na boisku, sztabu trenerskiego i wszystkich, zaangażowanych w to dzieło członków zarządu klubu oraz pracowników administracyjnych. Wyraziłem również swój pogląd, że za chuligańskie wykroczenia pseudo kibiców, (które oceniam jednoznacznie negatywnie), nie można karać klubu wielokrotnie, ponieważ za incydent na stadionie Ruchu Chorzów stosowną karę na klub nałożył już wcześniej Polski Związek Piłki Nożnej.

Uważam, że władze miasta Częstochowy, na czele z jej prezydentem potraktowały całą tę sytuację jako pretekst do walki z częstochowskim środowiskiem piłkarskim. W mojej ocenie, takie działania ze strony władz miasta, służą jedynie tworzeniu podziałów w częstochowskim środowisku kibiców i miłośników różnych dyscyplin sportowych i tworzą sytuację, że niektóre z nich mogą poczuć się gorszymi, bo są miłośnikami tej akurat dyscypliny, która z niezrozumiałych przyczyn nie cieszy się uznaniem ze strony władz lokalnych.

Pan minister W. Bańka zgodził się z moją oceną i stwierdził, że jeżeli władze klubu zwrócą się do niego w przedmiotowej sprawie, to w stosownym trybie do niej się odniesie. Ponadto, minister sportu widzi również możliwość wsparcia przez resort, którym kieruje, inwestycji sportowych na terenie miasta, w tym również na stadionie piłkarskim Rakowa w zakresie modernizacji i dostosowania do wymogów ekstraklasy, pod warunkiem, że samorząd miejski wystąpi do niego ze stosownym wnioskiem i będzie partycypować w takiej inwestycji na warunkach określonych

COMMENTS