TVP INFO: Minęła 20 – 12.02.2019

TVP INFO: Minęła 20 – 12.02.2019

Sąd zwolnił Sebastiana K., sprawcę podpalenia biura poselskiego Beaty Kempy w 2017 r., z zamkniętego szpitala psychiatrycznego. W zeznaniach w prokuraturze przyznał, że motyw zamachu był polityczny i nienawidzi on PiS. Są obawy, że na wolności może dopuścić się kolejnego ataku terrorystycznego. Czy po tragicznym zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz, człowiek który deklaruje nienawiść do jednego z obozów politycznych, powinien wyjść na wolność? Gośćmi programu są Artur Warzocha (PiS), Mirosław Pampuch (Nowoczesna), Paweł Bejda (PSL), Jacek Włosowicz (Solidarna Polska) i Andrzej Maciejewski (Kukiz’15).

– Problem wygląda w ten sposób, że nawet statystycznie pobyt w szpitalu psychiatrycznym trwa 5 – 7 lat. W tym przypadku był nadspodziewanie krótko – ocenia zwolnienie Sebastiana K. psychiatra dr Jerzy Pobocha. Wskazuje również, że psychiatria sądowa jest w Polsce traktowana po macoszemu.

Politycy w studio komentują również słowa sekretarza stanu USA Mika Pompeo, który na dzień przed konferencją bliskowschodnią, skrytykował budowę gazociągu Nord Strem 2, ponieważ Rosja wykorzystuje surowce energetyczne jako broń w relacjach geopolitycznych.

Zapraszamy do oglądania:  https://www.tvp.info/437819/minela-dwudziesta

źródło: TVP INFO

COMMENTS