W nowej kadencji prace nad przywróceniem województwa częstochowskiego

W nowej kadencji prace nad przywróceniem województwa częstochowskiego

– Układ administracyjny kraju w obecnym układzie nie jest dla nas dogmatem. Będziemy chcieli go zmienić – powiedział senator Artur Warzocha podczas wtorkowego spotkania z Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Ten odwiedził Częstochowę, by wyrazić swoje poparcie dla pracy parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu. Pozytywnie odniósł się do planów reaktywacji województwa ze stolicą w Częstochowie.

– Przywrócenie województwa częstochowskiego jest nieodłącznym elementem programu Prawa i Sprawiedliwości oraz zobowiązaniem politycznym – mówił podczas spotkania wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński.

– Ja jestem przychylny temu rozwiązaniu, ale jest to moje prywatne zdanie – zaznaczał Marszałek Karczewski. Wyraził uznanie dla starań lokalnych parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości o powrót województwa częstochowskiego na mapę administracyjną Polski.

– Ten temat na pewno wróci i rozpoczniemy debatę, w której weźmiemy pod uwagę opinię mieszkańców. Zorganizujemy w tej sprawie konsultacje społeczne – zapowiedział Stanisław Karczewski.
Wiceminister Giżyński dodał, że jeśli Polacy znów obdarzą partię rządzącą zaufaniem, to prace nad przywróceniem województwa ruszą na początku nowej kadencji.
W podobnym tonie wypowiadał się prezes PiS Jarosław Kaczyński. W kwietniu ubiegłego roku napisał, że sprawa województwa częstochowskiego będzie rozważana w kolejnej kadencji, o ile PiS utrzyma władzę.

COMMENTS